Берлінські Олімпійські ігри 1936 року були першою в історії подією, яка транслювалася в прямому ефірі по телебаченню. Потужні радіопередавачі, створені для цього, мали досить широкий частотний спектр, тому незначна кількість їх енергії випромінювалась у діапазоні частот, який зараз називають мікрохвилями. Під час роботи цього передавача було виявлено, що комахи, присутні в кімнаті передавача, загинули. Подальші дослідження показали, що випромінювання в мікрохвильовому спектрі швидко нагріває воду до такого ступеня, що живі істоти, піддані цьому впливу, можуть швидко згоріти або зваритися до смерті. Це стосувалося не тільки комах, а й мікробів. Таким чином, швидко стало очевидним, що це може бути високоефективним, дієвим і швидким методом не тільки для дезінсекції (проти шкідників), але й для дезінфекції (проти мікробів).
Коли в 1939 році почалася війна, важливість боротьби зі шкідниками, особливо для солдатів на фронті, стала актуальною, оскільки інфекційні захворювання були другою за кількістю втрат серед німецьких солдатів. Тому компанія «Siemens», яка виготовляла телевізійні передавачі, взялася за розробку мікрохвильового пристрою для знищення шкідників, головним чином зосередившись на знищенні вошей як переносників епідемічного тифу. Мета полягала в тому, щоб подолати тривалий час впливу та неефективність старих методів, таких як гаряче повітря чи токсичні гази, і знайти спосіб знищити не лише комах, їхні яйця та личинки, а й небезпечні мікроби, які вони переносять.
Разом з Інститутом біології Рейху в Берліні-Далемі дві дочірні компанії Siemens брали участь у розробці першого мікрохвильового пристрою, який коли-небудь бачив світ. Коли пристрій було продемонстровано цивільним і військовим властям на початку війни, досягнувши не тільки великої продуктивності за дуже короткий час лікування, але й абсолютної впевненості в знищенні вошей, гнид і мікробів, інтерес Reichsführung з СС – офіс Гіммлера – був збуджений. Його кадрове і матеріальне забезпечення значно сприяло подальшому розвитку мікрохвильових приладів.
Спочатку ці споруди передбачалося використовувати для фронтових військ, для чого їх монтували на причеп. Однак зрештою перевагу віддали стаціонарній моделі. Для роботи приладу була потрібна лише розетка на 380 Вольт або електрогенератор з таким вихідним сигналом, а також трохи води для зволоження предметів, що підлягають обробці (у яких забороняється містити металеві предмети).
Приміщення для дезинфекції за допомогою мікрохвильової печі, приймальна будівля, головний табір Аушвіц
|
Мікрохвильова піч для дезінсекції в приймальній будівлі головного табору Аушвіц, літо 1944 року. |