14.01.19
Первый приход Московского патриархата из Одесской области перешел в ПЦУ
Как сообщил местный житель, отец одного из томящихся в плену украинских моряков Виктор Сорока, решение было принято еще на Рождество, 7 января пишет "Думская".
«После литургии прошло собрание, и мы начали собирать подписи среди прихожан, сейчас их более 300, еще пару дней – и будет 500-600. Ситуация такова, что 90% прихожан — за переход в Украинскую церковь. Сегодня же к нам приезжал благочинный Московского патриархата и рассказывал нам, что мы идем в подчинение туркам, что мы не должны этого делать. Но люди не согласились с его аргументами», — рассказал «Думской» Виктор Сорока.
Сейчас прихожане ожидают указа митрополита Епифания и назначения священника в их приход. Ожидается, что это может произойти уже на следующей неделе.
Ученые рассказали о пользе алкоголя для пожилых людей
Вывод основан на результатах исследования, которое проводилось с 1984 по 2013 год с участием 5888 респондентов в возрасте от 65 лет (из них — 393 сердечника). По данным этого исследования, было обнаружено, что употребление небольших доз алкоголя не привело к ухудшению состояния пожилых людей с заболеваниями сердца.
Более того, при умеренном потреблении алкоголя увеличение продолжительности жизни у них составило в среднем 383 дня (от 17 до 748 дней).
Отмечается, что мужчинам старше 65 лет рекомендуется не более двух порций алкоголя в сутки, что соответствует примерно 35–40 г спирта (две банки пива 0,33 л или бокал вина), женщинам — не более одной порции.
13.01.19
Посол США в Берліні попередив низку німецьких компаній про ризик санкцій у зв'язку з участю в проекті "Північний потік-2"
"Ми знову наголошуємо, що фірми, які беруть участь у російському секторі експорту енергії, займаються тим, що пов'язано зі значним ризиком санкцій. Врешті-решт, фірми, що підтримують спорудження "Північного потоку-2", а також "Турецького потоку", активно підривають безпеку України і Європи", – наводить видання слова американського посла в Німеччині, яке було направлено низці німецьких компаній.
Посол США зазначив, що "газопровід несе серйозні геополітичні наслідки для наших європейських союзників і партнерів".
"Ці партнери поділяють наше занепокоєння у зв'язку з дедалі агресивнішою поведінкою Росії, особливо використанням Москвою енергетичних ресурсів як політичних і економічних важелів", – йдеться в листі американського посла.
У МЗС ФРН розкритикували лист Р.Гренелла, зазначивши, що такі дії суперечать дипломатичним нормам. У свою чергу представник Р.Гренелла сказав, що лист не слід розцінювати як загрозу, а як "прозоре послання американської політики".
04.01.19
Барыга
Він – Жадібний. Патологічно. Має ненажерливу натуру – ніколи не насититься. Мільярдер, якому все мало і мало. Нездатний зупинитися у погоні за надприбутками. Уся його діяльність на державних посадах підпорядковувалась особистому збагаченню.
Він – Лицемір. Ретельно створений його образ є маскою-обманкою для суспільного вжитку. Зовсім не такий, яким себе позиціонує і подає на зовні. Як хамелеон хитро і спритно перевтілюється під ситуацію. Коли він створює гримасу скорботи і «ллє крокодилячі сльози» за загиблими на фронті, то насправді він особливо не переймається людським горем. Людські життя для нього – лише засіб для досягнення власної мети. Вміло маскується під демократа і патріота.
Він – Цинік. Рідкісний. Навіть схоплений за руку у злодійських махінаціях, не визнає очевидного. Не моргнувши й оком, викрутить здавалося б безнадійну ситуацію собі на користь. Викритий в офшорних оборудках, він без докорів сумління… очолив боротьбу з офшорами. Людина без принципів і моральних меж. Головним мірилом його поведінки є власна вигода.
Він – Мстивий. Надзвичайно. Вважає ворогами усіх тих, хто має іншу позицію, хто робить не так, як йому треба, навіть тих, хто думає інакше. Злопам’ятний. Мститься підло і з холодним розрахунком.
Він – Запроданець. Корчить із себе державника, однак заради власного зиску продасть країну разом з її народом. Навіть лютому ворогу, який пішов проти них війною. Не виключено, що це вже давно й зробив. За нього війна не завершиться ніколи – бо лише завдяки ній він тримається нагорі і несамовито наживається.
Він – Боягуз. Страшенний. Найбільше боїться того, що викриється його справжнє єство і стануть очевидними його внутрішня убогість та ницість. Дуже боїться, що стане відомо про його статки, а головне – про їх походження. Боїться власного народу, бо діє проти нього. Тому буде робити усе, щоб придушити народний гнів і тримати народ у покорі. Боїться світла, бо звик робити свої чорні справі у суцільній темряві. Піде на все, тільки щоб не сталося нічого з того, чого він боїться. Однак діяти буде не прямолінійно і примітивно (як його попередник), а чужими руками підступно і приховано. Ставку робить на силові та репресивні заходи.
Він – найбільше Зло і найбільша Загроза для країни. Щоб спасти країну, його потрібно зупинити – у конституційний спосіб. Негайно і усім миром. Бо завтра буде пізно. Новітня вітчизняна історія – переконливе тому підтвердження.
01.01.19
УКРАЇНСЬКО-ЄВРЕЙСЬКИЙ ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ У ГАЛИЧИНІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
У статті обґрунтовано, що симптоми міжетнічної конкуренції в західноукраїнському регіоні кінця ХІХ – початку ХХ століття простежувалися між різно- та рівностатусними спільнотами, зокрема українцями та євреями. В арсеналі несилових методів боротьби з євреями – акції бойкоту їхніх закладів торгівлі. Практику бойкоту як інструментарію економічної конкуренції слід трактувати одночасно й засобом “психологічного витіснення” євреїв із села. Його здійснювали односельці шляхом морально-психологічного тиску, в основному без застосування методів насильства щодо них, здебільшого шляхом агітації. Інші, протилежні методам “психологічного витіснення” й економічного бойкоту, – методи силові. В окремих виступах проти євреїв, що проживали в селах, вони набирали особливої сили, коли траплялися випадки фізичного насильства. У спектрі варіативності етносоціальних конфліктів – антиєврейські заворушення, ініційовані польськими політичними акторами за участі українських селян. Стверджується, що міжетнічна конкуренція в західноукраїнських селах, яка в окремих випадках набрала ознак актуалізованого етносоціального конфлікту, слугувала додатковим фактором мобілізації груп – української, польської та єврейської.
"Жид? А в чем проблема?" Фарион советует читать "Большой орфографический словарь украинского языка"
Доктор филологических наук Ирина Фарион не считает обидным слово "жид" и говорит, что оно даже есть в "Большом орфографическом словаре украинского языка".
Об этом она сказала в интервью "Главкому", комментируя скандал из-за того, что "свободовец" Игорь Мирошниченко назвал американскую актрису украинского происхождения Милу Кунис "жидовкой".